En Güzel Sarı Papatya Resmi

Papatya hem güzel görüntüsü, hem doğaya verdiği eşsiz manzara ve hem de insan sağlığına katkısı bakımından çok değerli çiçeklerden biridir. Compositae papatyanın bir diğer ismidir. Her ne kadar bizim kafamızda bir tane papatya şekli canlanmış olsa da bu bitki esasında çok esrarengiz bir çiçek türüdür. Şimdi şaşıracağınız bir bilgi ile başlayarak papatyanın özelliklerinden bahsedeceğiz. Papatya yer yüzünde 4 bin çeşittir. Evet boyut, renk ve kendi içinde farklılıkları bakımından dünyada 4000 farklı tür papatya bulunuyor. Dünyanın her yerinde karşınıza çıkabilecek bu bitki sadece Antartika’da görülmemiş. Bazı bitkiler kurak bazı bitkiler ise nemli bölgeleri severken, papatya bu iki iklim türünü de sevmektedir. Güneşli bölgeleri de, nemli bölgeleri de sevmektedirler. Papatyanın boyları 7 cm ile 120 cm arasında görülmektedir. Papatanın türemesinde arılar başroldedir.

Papatya güzelliği ve temiz yürekleri temsil eder. Aşkta ise sadakati..

İngilizcesi Daisy’dir.

Papatya tarihi 4 bin seneye dayanır.

Papatya falı diye bilinen seviyor-sevmiyor oyunu ilk olarak İtalya’nın Milano kentinde ortaya çıktı. Bugün evrensel bir oyun haline geldi.

Papatyanın sağlığa faydaları:

Kanamayı yavaşlatır.

Hazımsızlığa iyi gelir.

Öksürüğe iyi gelir.

Saç renginde bayanlar çokça kullanır.

Papatya resimleri Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya alanların kapak fotoğrafı, profil resmi olarak sıkça karşınıza çıkmaktadır. Bu yazımızda da size onlar farklı papatma resmi sunuyoruz. Dilerseniz masa üstü olarak, dilerseniz duvar kağıdı yada arka plan resmi olarak kullanabilirsiniz.

Papatya Resimleri

En güzel kalpli papatya demetleri ve papatya bahçesi resimleri bu sayfamızda. Profil ve kapak fotoğrafları olarak da kullanabilirsiniz. Görselleri indirmek için tıklayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Eklenme Tarihi: 6 Mart 2019
Kapat X