Bayan Arabaları

yorumsuz
732

Bayan arabası arayanlar doğru adresteler. Bu yazımızda en güzel kadın arabası modellerini sunacağız. Hazır mısınız?

En çok tercih edilen bayan arabaları hangisi?

Bayanlar içerisinde araba kullanımı ülkemizde son yıllarda oldukça artmıştır. Artık kadınlarımızda ehliyet alarak bayan araba fiyatlarını araştırmakta. Bayanlar için araba modelleri arasında daha çok küçük ve ufak modelde ki arabalar tercih edilmektedir. Öte yandan ucuz bayan arabaları ve otomatik vites bayan arabaları da çokça tercih ediliyor. Bunun sebebi olarak birkaç şey görülebilir ve bunlardan biraz bahsedelim.

Küçük kadın arabaları: Bayanların küçük araba tercih etmesindeki en önemli etken aslında kullanışı onlara göre kolay olmasıdır. Çünkü araç ne kadar büyük olursa dikkat etmeniz gereken etken o kadar çok olacaktır bunun başında ise park sorunu yatmaktadır.

Çoğu haberlerde, video kanallarında ve internette bayanların park ile alakalı olarak yaşadığı problemleri görmüş olmalısınız. Bunun en büyük sebebi ufak bir kazada heyecanlanmalarıdır ve park alanının gözlerini korkutmasıdır. Oysa küçük araçlarda böyle bir problem ile karşılaşmak zordur. Çünkü aracın ebatı ufak olduğu için hemen hemen her yere sığabilir. Küçük olmasında dolayı trafikte de kolaylıkla kullanıla bilirdir ve bu açıdan küçük olması tercih edilmektedir. Küçük bayan arabaları modellerini incelemeden, yorumları okumadan ve hatta içine binmeden karar vermeyin.

Otomatik Vites bayan arabası :Araç kullanan birçok bayanda görüldüğü gibi bayanlar genellikle otomatik vitesli araçları kullanırlar peki bunun nedeni nedir? Bunun asıl nedeni debriyaj ve vites arasındaki bağlantının onlara karmaşık gelmesidir. Sürekli olarak debriyaj kullanımı aynı zamanda yorucu olduğundan genellikle bayanlar otomatik vitesli araçları tercih edeler hatta sadece bayanlarda değil erkek sürücülerde de bu vardır. Sadece arabayı çalıştır ve git bu kadar basit olması oldukça çekici gelmektedir ve tercih edilebilirliği arttırmaktadır. Siz de otomatik bayan arabası modellerini inceleyebilirsiniz.

Renk; Araçlarda renk konusu erkekler için pek önemli değilken bayanlar bu konuda titiz davranmaktadır. Özellikle beyaz veya kırmızı gibi renklere sahip araçları tercih eden bayanlar siyahtan uzak durmaktadırlar. Öyle sanıyoruz ki bu bayanların huyları ile alakalıdır aksi halde bunun pek bir anlamı yoktur diyebiliriz.

Yukarıda saydığımız 3 etken bayanların araba seçiminde oldukça etkilidir ve alacakları, sürecekleri araç bu özelliklere sahip olmak zorundadır diyebiliriz. Araç kullanacak bayanlara birkaç tavsiye vererek yazımızı sonlandırmak istiyoruz. İlk olarak kesinlikle heyecan ve stres yapmayınız birçok kazanın altında bu neden yatmaktadır. Ufak kaza ve sorunlardan doğan heyecan hissi daha kötü sonuçlara neden olmaktadır. Diğer bir durum ise araç kullanırken başka şeylere odaklanmayınız aksi halde fark etmediğiniz durumlar yüzünde beklemediğiniz sonuçlara neden olabilirsiniz.

En iyi bayan arabası hangisi?

Esasında aşağıda bazı markalardan bahsettik. Ama şu marka tam kadınlar için uygundur demek yanlış olur. Öncelikle aradığımız araba ihtiyacımız nasıl? Bunu bulmamız gerek. Mesela ufak araba mı arıyoruz? Aksine geniş arabamı? Otomatik bayan arabası mı arıyoruz? Az yakan araç mı? Fiyatı düşük olan mı? Şimdi bunlara karar verirseniz birçok marka ve modeli elemiş olursunuz. Mesela sahibinden bayan arabası tercihleri içinde ikinci el bayan arabalarını kullanarak bulabilirsiniz? Nasıl mı? Filtre kısmında seçenekleri kullanarak birçok marka ve modeli elersiniz. Fiyat aralığını girersiniz. Böylece hayalinizdeki arabayı bulursunuz 🙂

Bayan araba modelleri içerisinde bayanların tercihlerinde ki bir diğer önemli noktada arabanın otomatik vitesli olmasıdır. Otomatik vitesli ve renkli arabalar daha çok hoşlarına gitmektedir. Kadınlar için araba markaları içerisinde Mini Cooper, Citroen, Fiat, Nissan gibi markalar bulunuyor.

Öte yandan Mercedes bayan arabası da çokça tercih ediliyor. Bu markaların tercih edilmesindeki en önemli durum yukarıda saydığımız maddeler bünyesinde bulundurmasıdır.

Son yıllarda bayan sürücülerin arttığı ülkemizde bayanlara yönelik bir çok araba modeli piyasaya çıkmıştır. Erkeklerin büyük araç sevdası olduğu gibi bayanlarında küçük araç sevgisi vardır. Bizde sizlere birçok seçenek sunuyor ve aradığınız modeli bulabilme şansınızı arttırıyoruz. Güle güle kullanın.

Kadın arabaları ucuz mudur?

Böyle bir kural yok. Aracın markası ve özellikleri aracın fiyatını belirler. Yukarıda belirttiğimiz gibi sahibinden araç filtresi yaparak fiyatları çıkarabilirsiniz. Özetle; bayan arabaları ucuzdur öngörüsü yanlıştır.

 

Bayan araba modellerinin tamamını görmek  için galerideki resimleri tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın