Anlamlı ve Dualı Ramazan Ayı Mesajları Resimli

yorumsuz
589

Ramazan ayı bütün aylardan önemli bir mübarek aydır. Resimli ramazan sözleri sunacağımız bu yazıda size biraz Ramazan ayından söz edelim. İçinde 1000 aydan hayırlı olan mübarek bir gece yani Kadir gecesi bulunmaktadır. Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olması Emevi imparatorluğunun bin yıl sürmesine işaret edilmekte olduğu rivayet ediliyor. Kadir gecesi aynı zamanda Kuran-ı Kerim’in indiği gecedir. Fakat net olarak günü belli değildir. Sadece Ramazan ayı içinde olduğu bilinmektedir. Hadislerde Kadir gecesinin mübarek kutsal bir gece olduğu, son on gün içinde olduğu ve tek günlerde olma ihtimalinin daha yüksek olduğu bildiriliyor. Ramazan ayı, İslam milletleri önemi bir ay olmakla beraber, oruç, teravih namazı, sahur, iftar ve kültürel faaliyetleri ile bilinmektedir. Kitap fuarları, hacivat ile karagöz gölge oyunları, hatim programları ve teravih namazı etkinlikleri ile dolu bir aydır.

 

 

Ramazan ayı resimleri sunacağımız bu yazıda en güzel ramazan resimlerini seçmeye çalıştık. Tabii ramazan ayı İslami bir ay olduğundan ve islam dini için büyük önem arz ettiğinden seçtiğimiz resimlerin büyük bölümü dini ramazan resimleri ile ilgilidir. Nostalji ramazan ayları şimdiki ramazandan daha güzel olduğu herkes tarafından biliniyor. Çünkü fotoğraflarla ramazan aylarına baktığımızda eski ramazan resimleri daha göze güzel geliyor.

 

 

Ramazan sözleri deyince aklımıza ramazan manileri geliyor. Fakat bununla sınırlandırmak yanlış olur. Çünkü ramazan sözleri deyince ramazanla ilgili hadisler ve islam alimlerinin sözleri de olabilir. Onun için ramazan anlamlı sözler deyince aklımıza maniler değil genel olarak güzel sözler gelmelidir. Eğer siz ramazan mesajları arıyorsanız bunun için ramazan manilerine bakabilirsiniz.

 

Ramazan afişleri arayan ziyaretçilerimiz bu galeride bulunan resimleri kullanabilir. En güzel ramazan afişleri facebook ve twitter kapak için de kullanabilirsiniz. İşte size eski ramazan nostalji resimleri ve ramazan sözleri.

RESİMLİ RAMAZAN MANİLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Ramazan manileri

Fotoğraflarla ramazan

Resimlerle ramazan

Anlamlı ramazan sözleri

Ramazanla ilgili ayetler

Dini ramazan sözleri

Dini razaman resimleri

Ramazan sözleri fotoğrafları

Ramazan ayı resimleri

Ramazan ayı sözleri

Ramazan fotoğrafları

Güzel ramazan resimleri

Ramazan sözleri

Ramazan sözleri resimleri

Ramazan sözleri

En güzel ramazan sözleri

Ramazan ayi gorsel indir

Ramazan ayi gorselleri

Ramazan ayi ile ilgili cizimler

Ramazan ayi ile ilgili gorseller

Ramazan ayi sözleri

Hoşgeldin ramazan resimleri

Ramazan cami resimleri

Hoşgeldin şehri ramazan

Resimli ayı ile ilgili resimli sözler

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 9 Mart 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın