Resimli Ramazan Sözleri

yorumsuz
453

Ramazan ayı bütün aylardan önemli bir mübarek aydır. Resimli ramazan sözleri sunacağımız bu yazıda size biraz Ramazan ayından söz edelim. İçinde 1000 aydan hayırlı olan mübarek bir gece yani Kadir gecesi bulunmaktadır. Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olması Emevi imparatorluğunun bin yıl sürmesine işaret edilmekte olduğu rivayet ediliyor. Kadir gecesi aynı zamanda Kuran-ı Kerim’in indiği gecedir. Fakat net olarak günü belli değildir. Sadece Ramazan ayı içinde olduğu bilinmektedir. Hadislerde Kadir gecesinin mübarek kutsal bir gece olduğu, son on gün içinde olduğu ve tek günlerde olma ihtimalinin daha yüksek olduğu bildiriliyor. Ramazan ayı, İslam milletleri önemi bir ay olmakla beraber, oruç, teravih namazı, sahur, iftar ve kültürel faaliyetleri ile bilinmektedir. Kitap fuarları, hacivat ile karagöz gölge oyunları, hatim programları ve teravih namazı etkinlikleri ile dolu bir aydır.

Ramazan ayı resimleri sunacağımız bu yazıda en güzel ramazan resimlerini seçmeye çalıştık. Tabii ramazan ayı İslami bir ay olduğundan ve islam dini için büyük önem arz ettiğinden seçtiğimiz resimlerin büyük bölümü dini ramazan resimleri ile ilgilidir. Nostalji ramazan ayları şimdiki ramazandan daha güzel olduğu herkes tarafından biliniyor. Çünkü fotoğraflarla ramazan aylarına baktığımızda eski ramazan resimleri daha göze güzel geliyor.

Ramazan sözleri deyince aklımıza ramazan manileri geliyor. Fakat bununla sınırlandırmak yanlış olur. Çünkü ramazan sözleri deyince ramazanla ilgili hadisler ve islam alimlerinin sözleri de olabilir. Onun için ramazan anlamlı sözler deyince aklımıza maniler değil genel olarak güzel sözler gelmelidir. Eğer siz ramazan mesajları arıyorsanız bunun için ramazan manilerine bakabilirsiniz.

Ramazan afişleri arayan ziyaretçilerimiz bu galeride bulunan resimleri kullanabilir. En güzel ramazan afişleri facebook ve twitter kapak için de kullanabilirsiniz. İşte size eski ramazan nostalji resimleri ve ramazan sözleri.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2017
Kapat X