Midilli at resimleri

yorumsuz
1.417

Midilli At küçük bir at ırkı olarak bilinmektedir. Kısa bacakları, kabarık yeleleri ve kalın kemikleri olan Midilli At resimleri galerimizde çeşitli renkleri ile mevcuttur. Midilli At fotoğraf içerisinde en güzel at resimleri yer almaktadır.

Çok sevilen bir hayvan olan at; zebra, katır ve eşekler ile aynı familyadandır. Erkek ata; aygır, dişi ata; kısrak, at yavrusuna; tay denir. Siyah ata; yağız, gövdesi kahverengi olup kuyruğu ve yeleleri siyah olan ata; doru, beyaz ata; kır, gri ve beyaz rengin karışık olduğu görülen ata; demir kır ve al yani kırmızı ata; kızıl denilmektedir.

Atın bir ırkı olan midilli atların belirgin ve farklı yapıları vardır. Ata göre midillilerin yeleleri daha kalın, bacakları daha kısa ve kalın boyunludurlar. Midilliler hakkında zeki ve arkadaş canlısı tabirleri kullanılır. Bunun yanında inatçı bir hayvan türü olduğu da söylenmektedir. Genellikle çocuk bineği ve eğlence amaçlı kullanılır. Yetişkinler sadece büyük midillilere binebilirler. Midillileri iz sürmek içinde kullanırlar. Midilli at görsel olarak kendi ırkından çokça farklıdır.

Bu at çeşidi soğuk hava iklimine dayanıklıdır. Diğer at ölçülerine gelebilmesi sahipleri onlara belli diyetler uygular. Daha önce midilli at görmemiş iseniz internetten midilli at fotoğrafları sayfalarına göz atabilirsiniz. Normal atın boyu midilli atlara göre oldukça uzundur. Midilli atı midilli yapan da boyudur. Bun at ırkı birçok farklı alanda sahipleri tarafından kullanılmaktadır.

Midilli sahipleri kendi atlarına kendisi eğitim verebilir. Midilli atın fotoğraflarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız. Midilli at indir butonuna basmalısınız. Daha sonra indirdiğiniz resimleri inceleyip normal atlar ile karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Birçok sitede midilli at foto yazarak midilli tın fotoğraflarına erişebilirsiniz. İncelediğiniz zaman midilli at ve normal at arasında ki farkları açık bir şekilde görebileceksiniz.

Midilli At fotoğraf galerisi ile bu küçük ve kısa bacaklı atların en sevimli hallerini görebilirsiniz. Doğa içerisinde çekilmiş Midilli At fotoğrafları ile sizler de bu küçük at ırkını yakından tanıyabilirsiniz.

Midilli at fotoğrafları

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın