14 Şubat Sevgililer Günü Resimleri

Sevgililer günü mesajları hakkında sizin için derlediğimiz güzel bir yazı. Bu yazımızda size sözler, SMS, anlamlı ve uzun cümleler, resimler ve bazı bilgiler sunacağız. Sözler ve kısa mesajlara gelmeden önce 14 Şubat ile ilgili bazı bilgiler verelim. İlk olarak sevgililer günü hakkında bilgiler, sonra mesajlar ve anlamlı sözler, son olarak resimli mesajlara yer vereceğiz.

Sevgililer Günü Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Öncelikle ülkemizde sevgililer günü diye bilinen bu günün evrensel olarak karşılı tamamen farklı. Yani bizler bu güne sevgililer ibaresi ekledik diyebiliriz. 14 Şubat günü dünya genelinde Aziz Valentin günü olarak bilinir. Bu şekilde kutlanır. Önemli gün ve haftalar listesinin en önemli yerlerinden birinde olan bu gün yerli ve milli değildir, adında da anlaşılacağı üzere ithaldir 🙂 Geleim detaylara.. Aziz Valentin hristiyan bir rahiptir. M.S. 200’lü yıllarda yaşadığı tahmin ediliyor. Hristiyanlar onun kendi dinlerinin değerleri ile şehit olarak isimlendiriyor.

Her ne kadar Türkçe’de “Sevgililer Günü” adı tercih edilse de 14 Şubat tarihinin tam karşılığı “Aziz Valentin Günü“dür (St Valentine’s Day). İsminden anlaşılacağı üzere 14 Şubat, sadece romantizmle değil aynı zaman bir Hristiyan azizin anısıyla da ilgili. Peki Hristiyan tarihinde önemli bir yere sahip olan bu papazın sevgililer günüyle ne ilgisi var?

14 Şubat Papaz Aziz Valentin’in Günüdür

Papaz Valentin döneminde, İmparator erkekleri savaşa davet ediyordu. Fakat bazı erkekler eşlerini terk etmek istemiyordu. Bu da savaşlarda ordunun daha güçsüz kalmasına neden oluyordu. İmparator bu sorunu bütün erkeklerin savaşa gelmesini zorunlu hale getirerek çözmek istedi. Savaş dönemlerinde evlenme, nişanlanma gibi konuları da yasakladı. Fakat Papaz Valentin bu kurala uymadı. Ordunun seferberliğini dinlemedi ve bir nevi İmparatora isyan etmiş oldu. Kısa zaman sonra tutuklanan ve asker/sefer kaçağı olarak yargılanan papaz, mahkeme kararı ile öldürüldü.

Yıllar sonra 496 yılında Papa Gelasius Papaz Valentin’i onurlandırmak amacıyla, bu günü Aziz Valentin günü olarak ilan etti. 14 Şubat günü hristiyan aleminde hızla tüm dünyaya yayıldı. Hristiyanlar, aşık olan gençlerin Papaz Valentin tarafından korunacağına inanıyordu. 14 Şubat gelince sevgililer Papaz Valentin ile ilgili mektuplar gönderiyordu.

14 Şubat günümüzde dünya genelinde hristiyanlar başta olmak üzere Aziz Valentin’i anma ve Sevgililer Günü olarak kutlanmaktadır.

Sendeki imkânsızlığı seviyorum ben. Seni düşünmek dünyanın en güzel şarkısını dinlemek gibi… Ben artık şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyorum seninle. Benimle evlenir misin bir tanem. 14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu olsun.


Ne hazan rüzgârı bizi savuracak kadar sert esecek, ne yaz kavuracak kadar sıcak geçecek, ne zemheri bizi donduracak kadar soğuk olacak. Ben seni sadece ilkbahar değil bütün hayatım boyunca seveceğim bir tanem. 14 Şubat Sevgililer Günümüz Kutlu olsun.


Eyy benliğimin bir yarısı! Aklıma sordum seni, aklım almadı, kalbime sordum seni, sana doyamadı.  Sevgililer Günün Kutlu olsun bir tanem.


Sen başka eller de ben başka ellerdeyim. Gel desem gelemezsin biliyorum. Bari geceleri gir rüyama gündüzleri çektiğim azap bitsin. Sevgililer Günün Kutlu olsun Aşkım.Sana nasıl seslensem bilemiyorum. Gülüm desem soluyor, güneşim desem batıyor, sana ömrü hayatım demeliyim çünkü bu ömür sensiz olmuyor. 14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu olsun.

Sevgililer Günü Anlamlı Sözleri

Ağırdır sevmek be gülüm her yürek kaldıramaz, büyüktür umutlarım her beden taşıyamaz. Her şey olur da bu yürek sensiz atmaz, ömrü hayatım. 14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu olsun.


Zümrüdü Anka olsam aşsam su denizleri dağları, konsam ellerine koklasam doyasıya sarılsam sana… Özlemim, alın yazım, sevdiğim.. Benimle meydan oku her çaresizliğe, seni seviyorum Aşkım. 14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu Olsun.


Seni ilk gördüğümden beri yüreğimin bir köşesi acıyor. Sana söylemek istiyorum cesaret edemiyorum. Her gün haykırıyorum rüzgâra seni seviyorum.14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu olsun.


Sen güneş gibi parlak su gibi dupduru ol. 14 Şubat sevgililer Günü yalnız benim için doğ. İçimi ısıt karanlık yüreğimi aydınlat. Sonra sağanak ol can suyu ver aşkımıza. Seni Seviyorum.Her güne başlarken duvardaki resmine bakıyorum günaydın aşkım diyorum. Kalbimden dökülen nağmeleri gözyaşlarımla suluyorum. Seni ne kadar sevdiğimi bilmeni istiyorum seni çok ama çok seviyorum bir tanem. 14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu olsun.

Sevgililer Günü Kısa Mesajlar

Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz!


Sevmek sürekli senle olmak değil, sensizken bile seninle olmaktır. Sevgililer günün kutlu olsun Aşkım. Seni seviyorum!


Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!.. Sevgililer Günün kutlu olsun bir tanem, seni çok seviyorum.


Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum, bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum. Sevgililer günün kutlu olsun.


Senin varlığın; Allah’ın bana verebileceği en güzel hediyeydi.  Seninle olabilmek en büyük mutluluk… Sonsuz teşekkürler, sonsuz sevgim sana sevgilim, Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Benzer Sözler :   Sevgililer Günü Mesajları – 14 Şubat 2018’e Özel Romantik Aşk Sözleri

Sevgin ve sen, bu acımasız dünyada tek dayanağım. Sen ve ben yaşanmış en büyük aşk bizimkisi. Seni seviyorum. 14 Şubat Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

İlk yüreğime girdin, ardından gönlümün sultanı oldun. Kapkaranlık gecelerimde aydınlığım, parlayan yıldızım oldun. Sabahları ise ruhuma düşen cemrem, can suyum oldun. Sevgililer Günün kutlu olsun Canım!


Aşk: Nerden, nasıl, ne zaman eseceği belli olmayan bir fırtınada sığınacağın bir limandır. Sen de benim en büyük felaketlerde bile sığınacağın güvenli limanımsın canım sevgilim. Sevgililer Günün kutlu olsun.


Belki bugün yanında değilim… Ama Allah izin verdiği sürece bu can bu bedende olduğu sürece…  Kendini yalnız hissettiğinde elini yüreğine götür ben hep orada olacağım canım! Sevgililer Günümüz kutlu olsun.


Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var. Sevgililer Günümüz kutlu olsun sevgilim.


Bazı özel insanların var olmasında bile bir mutluluk gizli. İşte sen de o insanların en mühimisin benim için AŞKIM. Sevdiğim, sevgililer günün kutlu olsun.


Ruhumun bir parçasını sana verdiğimden beri aşkında kaybolmak ne güzel canım sevgili. Sevgililer Günün Kutlu olsun.


Mutluluğumun sırrı her zaman seninle birlikte olmayı sevmemdir. Sevgililer Günün Kutlu olsun canım.

14 Şubat Whatsapp Anlamlı Mesajlar 2019

Ben seninle sevmeyi öğrendim Sevgilim, Sen girmeden hayatıma yalanlar içinde kaybolmuşum Seviyorum seni sakın benden uzaklaşma. Çünkü delicesine sevmeyi sen bana öğrettin bana. Gidip de beni soluksuz bırakma.14 Şubat Sevgililer günün kutlu olsun aşkım ..


Seninle başlayan küçük sevgi kartopu şimdi çığ gibi büyük bir aşk ateşine dönüştü. Seviyorum seni ab-ı hayatım. 


Yanında kalbim yerinden çıkacakmış gibi çarpıyor. İlle sen ille sen diye çarpıyor. Kör kütük aşığım sana aşkım. Her şey yalan bir sen gerçek.


Gözlerin gözlerinden gitmiyor. Sesin sürekli kulaklarımda… Hayalin hep karşımda…  Allah’ım ben çıldırıyor muyum yoksa aşık mıyım? Yaşamımdaki tek düşüncem seni delicesine seviyorum. 


Dalgalar olabildiğince hırçın, rüzgâr olabildiğince yıkıcı, kalbim onlara inat huzur veren bir liman aynen gözlerindeki gibi. 14 Şubat Sevgililer Günün Kutlu Olsun aşkım…


Bir gün bülbül sordu bana “Neden onu sevmekten vazgeçmiyorsun?”  Ben de dedim ona “Sen gökyüzünden vazgeçebiliyor musun?”  Vazgeçilmezim. 


Seni kollarımda tutmak, kalbime yakın hissetmek, hayatımdaki en güzel şey. Sen benim dünyamsın ve benim hayatımsın. Dünyadaki en iyi insana sıcak içten dilekler gönderiyorum. Mutlu sevgililer günü canım.

14 Şubat Sevgililer Günü İçin Güzel Şiirler

O Gün Bu Gün Sevgilim

Uzatır mısın avucunu avuçlarıma.
Yaslayabilir misin başını başucuma.
Uzattığım dudağımı öpebilir misin.
Mutluyduk o gün, kararımız bugün sevgilim.

Bir Pazar akşamı paylaşıyorum bunları.
Aşacağız birlikte delinmeyen zırhları.
Cennet bahçesi yapalım ovayı kırları.
Sevmiştik o gün, kararımız bugün sevgilim.

Yalnızlıkları öldürüp aşkı yaşatalım.
Sevgimizi birlikte dostlarla paylaşalım.
Yaşadığımız aşk la ele örnek olalım.
Tek kalptik o gün, kararımız bugün sevgilim.

Kutlu olsun bu özel sevgililer günümüz.
Beraberken olmasın kederimiz hüznümüz.
Bundan sonra bu tarih bizim doğum günümüz.
İlk aşktı o gün, kararımız bugün sevgilim.

—–

Sevgililer Günü Şiiri

Sen sevdiğimsin her anımda aklımda olansın
En değerli varlığımsın en başta aşkımsın
Varlığımın sebebisin ::
Gülüşlerin bana yeter gülüm
İkazsızca seviyorum diye biliyorum işte;;;
Leyla’yı andırdın bana mecnun misaliyim,,
Ey deli yüreğimin dermanı, devası
Resimlerin ağlatıyor aşkını ben de

Güller sıralandı aralarında ki tek güzel sen idin
Üstüne aşkım yazılı
Ne güzelsin sen
Üzülme sevdiğimsin sevgilim sevgililer günün kutlu ve benimle olsun

—–

Sevgililer Günü 14 Şubat Şiiri

Bu gün bütün işleri bir tarafa bırak,
Önce sevdiğine bir sms ya da mail at,
Sonra gül alıp koş sevdiğinin yanına,
Çünki, bugün sevgililer günü 14 Şubat…

Ayrılmasın sevenler yettikçe hayat,
Ona bir yüzük al, fark etmez kaç karat,
Onu ne kadar sevdiğini bir daha anlat,
Çünki, bugün sevgililer günü 14 Şubat

—–

Sevgililer Günü Şiirleri

O kadar güzelsin ki yüzüne bakamıyorum.
Titriyor ellerim, ellerini tutamıyorum.
Dolanıp sarmak geliyor içimden, saramıyorum.
Öylesine bağlanmışım ki, sensiz duramıyorum.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden,
Geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten,
Hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!
Seni çok seviyorum.

Sevgiler günümüz kutlu olsun aşkım!

—–

BENİ UNUTMA

Bir gun gelirde unuturmus insan
En sevdigi hatiralari bile
Bari sen her gece yorgun sesiyle
Saat on ikiyi vurdugu zaman
Beni unutma
Cunku ben her gece o saatlerde
Seni yasar ve seni dusunurum
Hayal icinde perisan yururum
Sen de karanligin sustugu yerde
Beni unutma
O saatlerde serpilir gulusun
Bir avuc su gibi icime, ey yar
Senin de basinda o cilgin ruzgar
Deli deli esiverirse bir gun
Beni unutma
Ben ayagimda carik, elimde asa
Senin icin su yollara dusmusum
Senelerce sonra sana donusum
Bir mahser gunune de raslasa
Beni unutma
Hala duruyorsa yesil elbisen
Onbir gun benim icin giy
Saksidaki penbe karanfilde cig
Ve bahcende yorgun bir kus gorursen
Beni unutma
Buyuk acilara tutustugum gun
Cok uzaklarda da olsan yine gel
Bu olurcesine sevdigine gel
Ne olur Tanriya kavustugum gun
Beni unutma.

Ümit Yaşar Oğuzcan

—–

İSTİYORUM GİDEYİM SEVDİĞİMLE

İstiyorum gideğim sevdiğimle.
İstiyorum boş vereyim sonu ne olacak.
İstiyorum düşünmeyeyim iyi mi kötü mü.
İstiyorum bilmeyeyim beni seviyor mu?
İstiyorum gideyim sevdiğimle.

(Bertold Brecht)

—————————-

ADSIZ BİR ÇİÇEK

Rengini dunyaya ilk defa sunan
Adsiz bir cicek gibi parliyorsa gozlerim
Sevgilim
Bana ‘sen bir sairsin’ dedigin zaman.

Yalniz sana yaziyorum bu siiri
Istersen bir siir gibi okuma
Cunku her yil yeniden yazacagim onu
Sogukllar baslayince havalanip
Millerce yol katettikten sonra
Guneyi tadan bir kusun sevinciyle.

Ve yazmis olacagim bir de
Her donemde her cagda
Sevdanin kendine ozgu diliyle

Edip Cansever

————————————-

Seviyorum Seni

Seviyorum seni
ekmeği tuza banıp yer gibi
Geceleyin ateşler içinde uyanarak
ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi
Ağır posta paketini
neyin nesi belirsiz
telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi
Seviyorum seni
denizi ilk defa uçakla geçer gibi
İstanbul’da yumuşacık kararırken ortalık
içimde kımıldayan birşeyler gibi
Seviyorum seni
Yaşıyoruz çok şükür der gibi

Nazım Hikmet Ran

—————————————–

SEVİ

Çiçek değil bu sevi
Nasıl sunayım

Gözümün bakışından
Suların akışından
Kumrunun sekişinden

Anlamalısın

(Mehmed Kemal)
————————————–
MESAJ

Ölebilirim genç yaşımda,
En güzel şiirlerimi götürebilirim.
Şimdi kavakyelleri esiyorken başımda,
Sevgilim,
Seni bir akşam üstü düşündürebilirim.

(Özdemir Asaf)

—–

Seni Düşünmek

Seni düşünmek güzel şey,
ümitli şey,
dünyanın en güzel sesinden
en güzel şarkıyı dinlemek gibi birşey
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
ben artık şarkı dinlemek değil,
şarkı söylemek istiyorum

Nazım Hikmet Ran

—–

Ağlasam sesimi duyar mısınız,
Mısralarımda;
Dokunabilir misiniz,
Gözyaşlarıma ellerinizle?
Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel,
Kelimelerin kifayetsiz olduğunu
Bu derde düşmeden önce.

Bir yer var, biliyorum
Her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
Anlatamıyorum

(Orhan Veli Kanık)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Eklenme Tarihi: 2 Şubat 2019