Çiçekli Manzara Resimleri

yorumsuz
122

Çiçekli manzara resmi fotoğraflar içinde en güzel görüntüye sahip seçeneklerden biridir. Çiçekler manzarayı renklendirir ve daha güzel hale gelir. Çiçekler baharı temsil ettiğinden dolayı ister istemez insan psikolojisine de iyi gelir. Kimileri bu resimleri profil resmi olarak kullanır. Kimisi ise akıllı telefonu yani cep telefonunda arka plan resmi olarak kullanabilir. Bununla beraber kolay çizilen manzara resimleri daha çok yeni çizime başlayanlar için de çokça tercih edilir.

Resim çizmek insan zekasına ve hatta psikolojisine çok iyi gelir. Özellikle çocukların üretkenliğine çok faydası olduğu gibi el becerisini de arttırmaktadır. Okullarda en önemsiz derslerin başında resim ve müzik dersleri gelir. Bu çok yanlış esasında. Olması gereken tam tersine bu tür sanatların ön plana alınması gerekir. Ülkemizde spor deyince aklımıza sadece futbol geliyor. Çünkü okullarda spor dersi işlenmez. Halbuki spor da resim kadar önemlidir. Çocukların yetenekleri açısından bu tarz önemli konuları es geçmek doğru değil.

Yeni resim çizmeye başlayanlar için elbette önce kolay manzara resimlerinden başlamak gerekir. Çünkü zor resimler kişiyi yorabilir ve motivasyon kaybına sebep olabilir. Bu durum çocuklar için de geçerlidir. Her ne kadar ebeveynler çocuklara okul çağında resim çizdirmeye başlasa da okul öncesi de çizim için çocukların yetenekleri geliştirilmeli.

Çiçekli manzara resmi indirtikten sonra sulu boya yada karakalem çalışması ile resminizi tamamlayabilirsiniz. Bununla baraber çiçekli manzara resmi kolay olmalı ve yağlı boya yada pastel boya göre belirlenmeli.  Örneğin çok ince detaylar varsa çocuklar pastel boyada bu detayları çizemeyebilir. Çocuklara yardımcı olmak adına daha sade ve basit fotoğrafları tercih edin.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın