En Güzel Paris Eyfel Manzaraları Şehir Resimleri İndir

yorumsuz
1.373

Fransa’nın başkenti olan Paris oldukça renkli görselliği ile herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Şehrin ışığı olan Paris Eyfel Kulesi resimleri ise galerimizde gündüz ve gece görünümü olarak yer almaktadır.

Paris, Fransa’nın başkenti bununla beraber hem Fransa’nın ve hem de dünyanın en popüler şehirlerinden biri. Elbetteki Parisi meşhur yapan etkenlerden biri de Eyfel kulesidir. Paris aynı zamanda Île-de-France bölgesinin merkezidir. Bu şehir Sen Nehri’nin üzerine, Paris Havzası’nın orta kısmına yerleştirilmiş. Paris şehrinde yaşayanlara Parisien(ne) şeklinde hitap edilir.

Dünya genelinde kültürel etkinlikleri, anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile bilinen Paris, aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehir olmakla birlikte, başlıca ekonomik ve politik merkezler arasında yer almakta ve uluslararası taşımacılığın geçiş noktalarından birini oluşturmaktadır.  Dolayısı ile Paris büyük bir strateji merkezidir. Moda ve lüksün dünyaca ünlü başkenti olan Paris, “Işık Şehir” (Ville Lumière) diye de tanımlanıyor.

Paris foto galeri ile şehrin en önemli noktalarını ve en tarihi mekanlarını görebilirsiniz. Paris fotoğrafları ile şehrin en önemli tarihi noktalarından birisi olan Paris eyfel kulesi farklı bir çok kareden sizlere sunulmaktadır.

 

Duvar kağıdı, kapak resmi ve ekran koruyucu olarak tercih edilen manzaraların başında şehir manzaraları geliyor. Bunların başında İstanbul, Kudüs, Newyork ve Paris gibi ünlü şehirler geliyor.

Tabii son zamanlarda akıllı telefon ve tabletler için arka plan resmi yada whatsapp, facebook, instagram ve twitter gibi sosyal medya ağlarında profil ve kapak resmi olarak Paris şehir resimleri ve Eyfel kulesi manzara fotoğraflarını görebilirsiniz.

Bizler de bu yazımızda sizin için Paris şehrinin değişik açılardan fotoğraflarını derlemeye çalıştık. Yakın çekim, uzak çekim, yaz ve bahar aylarında, gündüz ve gece gibi farklı zamanlarda çekilmiş fotoları yayınladık. Burada beğendiğiniz görselleri telefonunuza yada bilgisayar, tablet, laptop gibi cihazlarınıza indirebilirsiniz.

 

 

 

Paris fotoğrafları indir

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın