Resimli iftar ve sahur ramazan yemekleri

yorumsuz
911

Ramazan ayı en mübarek aydır. Ve Türkiye gibi müslüman ülkelerin en kutsal günleridir. Müslümanlar bu günleri oruç ve ibadet ile geçirmektedir.

İftar Nedir?

İftar ramazanda oruç tutanlar için yemek ve içmek yasağının bittiğini ifade eden akşam ezan saatinin gelmesidir. Bu sürede ezanın okunması şart değildir. Önemli olan sürenin dolmuş olmasıdır.

İftarla ilgili yazı yazanlar yada herhangi bir arşiv hazırlayanların işine yarayacağı resimli iftar yemekleri ve resimli iftar menüleri içerikli bir yazı ile karşınızdayız. Bu yazıda resimli iftar mesajları ve resimli iftar sofraları gibi foto galeri de hazırladık. En güzel resimli iftar sözleri gibi bazı görseller de galeride bulunmaktadır.

Tabii sosyal medya üzerinden resim ve fotoğraf paylaşımı yaparken şunlara dikkat etmek gerekiyor. Sosyal medya arkadaşlarınızdan herkesin ekonomik durumu aynı değil. Dolayısı ile sizin içeriği bol ve zengin olan, çeşit çeşit yemekler, etler, içeceklerle donatılmış bir masanın paylaşımını yapmanız ne kadar doğru olur. Aslında doğrusunu düşünmek gerek. Paylaştığınız resim, yemek değil. Fakir ve yoksullarla paylaştığınız resimlerin size sadece gurur açısından faydası var. Ama karşı tarafı da üzdüğünüz için bir kul hakkı borcu doğduğunu unutmayın.

Özellikle bayanların bu aylarda resimli iftar ramazan yemekleri araştırmaları artıyor. Hali ile de internet üzerinden araştırma yapıyorlar. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmak istedik.  Bayanlar misafilerine güzel süslü masalar hazırlamak için örnek fotolar arıyorlar. Ortada güzel bir foto, etrafında çeşit çeşit farklı çorba, zeytin yağlı salatalar, tatlılar.. Bunları masanın üzerine dizmek de ayrı bir sanat ister.

Whatsap, mail ve facebook iftar sözleri ile insanlar artık çok hızlı mesajlaşıyor. Twitter, instegram gibi sosyal medya aracılığı ile resimli iftar mesajları paylaşılıyor. Bu moda oldu. Sosyal medya üzerinden sürekli yemek paylaşımları görürsünüz. Aslında bu işi bıktırmadan suyunu çıkarmadan yapmak lazım. Ramazan aylarında oruç saatlerinde yemek fotoğrafları paylaşmak da tam bir görgüsüzlük diyebiliriz.

Ramazan resimleri iftar sofralarına baktığınızda yaz aylarında insanlar daha çok park ve bahçe gibi yerleri tercih ettiklerini göreceksiniz. İstanbul Eyüp Sultan’da iftar görüntüleri hiç iç açıcı değil. Kalabalık ve curcuna hakim. Oturacak gezebilecek yer yok. İnsanlar oraya ibadet etmeye değil eğlenmeye gidiyor adeta. Bir yabancı burada bulunan iftar fotoğrafları görse görmemişlik ile suçlar. Bunlar bizim düşüncelerimiz. Siz bu komik iftar resimleri için ne düşünürsünüz bilmiyoruz. Tabii herkesin bir fikri var.

Bu yazımızda sizin için resimli iftar mesajları ve yemekleri aynı zamanda ramazan komik iftar resimlerine yer verdik. Benzer içerikler için resimlerara.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Resimli iftar duaları ve iftar sözleri

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın