Şiş Patik Modelleri Örnekleri

yorumsuz
898

Bebek patik modelleri ve beş şiş patik örnekleri ile tekrar karşınızdayız. Örgü patik modelleri bir çok yöreye özgü olarak farklı etnik desenlerde ve renklerde yapılabilmektedir. Fakat eskisi kadar yapılmıyor. Bu tarz ürünler daha çok köylerde yaşayan bayanlar tarafından yapılıyordu. Fakat şimdi köy hayatı neredeyse bitti.

El işi işlemeli kazak, patik, atkı, yelek, çorap gibi kıyafet ve aksesuarlar eskisi kolay bulunmuyor. Eğer siz de evinizde bu tarz hobilerle vakit değerlendirmek isterseniz Örgü patik resimleri arasından siz de örnekleri alabilirsiniz. Şişle çalışılmış bu takımlar artık eskisi kadar yaygın değil.

Şiş patik örneklerini inceleyerek sizler de modelleme yapabilirsiniz.

Bu sebeple örnekler de azalmaya başladı. Bayanlar artık daha fazla çalışıyor olması, ev hanımı sayısının azalması bu tür sanatların da yok olmasına doğru gidiyor. Dikkat ederseniz el işi ve şişle örgüleri artık yaşça daha olgun kadınların yaptığını görürsünüz. Bunun sebebi yeni neslin bu tarz örgü işlerine önem vermemesinden kaynaklanıyor.

Halbuki artık örnek motifler bulmak çok kolay. Eskiden sadece komşu ve akrabalarda model görebiliyorduk. Şimdi sınırsız olarak model görme şansımız var. Kız çocuğu için, erkek çocuğu için yetişkin bayanlar için her türlü patik işlemesi bulmak çok basit.

Bu güzel patikler benim annem ördü yanlız ben mor simli olanını ördüm.Bu patikleri örmek çok basit,üsteki örneği yapıyorsun sonra karara göre mesela 10sıra örüyorsun ve 10 ilmek kesiyorsun tabiki sağ ayak ve sol ayak dikkate alınarak,sonra uç kısım aşağı diklerek geri kalan yan tarafta ortaya alınıp dikilir. Ya çok kötü anlattım ama örmek isteyen varsa daha detaylı anlatırım.

Tığ işi patik modelleri zincirler ile başlanarak çeşitli desenler verilerek örülebilmektedir. Patik resimleri arasında çeşitli çiçek aksesuarları, kurdeleler ve tüylü ipler kullanılmaktadır.

Örgü Patik Modelleri

Örgü patik örnekleri ile siz de sürpriz hediyeler hazırlayabilirsiniz. Hatta yaptığınız ürünleri satışa çıkarabilirsiniz. Bugün sosyal medya üzerinden bu tarz hediyelik eşyaları satan bayan sayısı oldukça arttı. İnstagram, Facebook ve blog üzerinden yaptığı örgü el işi hediyelik eşyaları yayınlayan ve satışa sunan bayanlar güzel manada para kazanıyor.

Erkek Bebek Örgü Patik

Yapacağınız patik ve örgü çoraplar yetişkinler ve gençler için olabilir. Bebek ve yenidoğan bebekleri için örgü bebek patik modelleri de en fazla ihtiyaç duyulan kıyafetler arasındadır. Bu tarz ürünler sadece kıyafet olarak değil aksesuar olarak da kullanılıyor.

Kız Bebek Örgü Patik

Kurdeleli Örgü Patik Modelleri

Tığ İşi Örgü Patik

Boncuklu Örgü Patik Modelleri

Pembe Örgü Patik Modelleri

Örgü Bebek Patik Modelleri

Bebek patik örnekler için harika bir model daha.

Mavi Örgü Patik Modelleri

Örgü Patik Yapımı

El işi patik örnekleri şişle 2021 yılında çocuk ve bayan modellerinde daha ön planda. Örgü patik resimlerini görmek için resimleri tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2021

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın