Türk Bayrağı Resmi

yorumsuz
1.652

Türk bayrağı HD konulu yazımıza hoşgeldiniz.

Türk bayrağı rengi bildiğiniz üzere şehitlerin kanını temsil etmektedir. Hilal ise dinimiz İslamı temsil etmektedir. Dikkat edecek olursanız bir çok devletin farklı bayrağı vardır. Her devlet bayrağına kendine özgü fikir ve ideolojisini yansıtan simgeler koymaktadır. Hristiyan devletlerinin bayraklarında haç işareti görmeniz buna bir örnek niteliğindedir. Dolayısı ile Türk bayrağının rengi ve üzerinde bulunan hilal ve yıldız bizim vatanımızı temsil eder. Fakat bu demek değildir ki sadece Türkleri temsil ediyor. Bu vatan sınırları içinde bulunan bütün milletler yıllarca bu bayrak altında tek vücut olmuş ve tek vücut olarak kurtuluş savaşı vermiştir.

Türk bayrağı yer yüzünün en güzel bayrağıdır. Kime göre? Tabii ki bize göre. Çünkü biz vatan sevgisi olan bir milletiz. Türk bayrağı sadece Türkleri değil Türkiye vatanını temsil eder. Ve burada yaşayan bütün milletleri bağrına basar.

Türk bayrağı facebook profil kapak resimleri sunacağımız bu yazımızda size bolca Türk bayrağı fotoğrafları sunacağız. Malum bu günlerde namertçe vatanımıza saldırıyorlar. Bunun iiçin Türk bayrağı tmblr ve Türk bayrağı twitter profil resimleri yayınlıyoruz.


Bununla birlikte Türk bayrağı gül resmi ile farklı bir güzel görünüyor. Bu resmi de kullanabilirsiniz.

Türkiye bayrağı indir ve profil resmi yap. Tamamen ücretsiz Türk bayrak resmi yayınlıyoruz.Türk bayrak resimleri arasında büyük bayrağımızın çeşitli yerlerde nasıl da havalandığını görebilirsiniz. Türk bayrağı göklerde dalh-galanarak ülkemizi temsil eden bayra arasındadır. Türkiye bayrağı kırmızı ve beyaz renklerden Hilal ve yıldızın bir araya gelmesi ile kullanılmaktadır.

Türk bayrağı aziz milletimizin simgesidir. Rengi şehit kanlarını temsil eder. Hilal İslamı temsil eder. Kırmızı zemin üzerine beyaz hilal ve yıldız konarak oluşan bayrak ilk kez Osmanlı Devleti tarafından 1844 yılında kabul edilmiştir. Bayrak, 29 Mayıs 1936’da 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile şekillendirilmiş ve Türkiye’nin ulusal bayrağı olarak kabul edilmiştir. 22 Eylül 1983’te 2893 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile bayrak ölçütleri belirlenmiş ve bayrak son halini almıştır.

Türk bayrağı kapak resimleri

Efsaneye göre bayraktaki kırmızı, kan kırmızısıdır ve şehitlerin dökülen kanlarını temsil eder. Geceyarısı bu kanların üzerine yansıyan hilal biçimindeki ay ve bir yıldızla beraber Türk Bayrağının görüntüsü oluşur.

Ülkemiz Osmanlı döneminden beri büyük zaferler ve adil yönetimle tarihe gurur ile adını yazmıştır. Son dönemde yaşadığımız Kürt-Türk sorunları dış mihrakların bir oyunudur. Aziz Müslüman milletimiz için bir fitne tuzağıdır. Bu ülke bu sancak bu bayrak altında ırk ayrımı yapmadan savaş vermiştir ve her an savaşmaya hazırdır. Fakat içimizdeki kanı bozukların dış güçlerin oyununa gelmesi tabii sabredilecek bir durum değildir. Size bu yazımızda Türk bayrağı kapak resimleri sunuyoruz. Bu resimleri facebook yada twitter gibi sosyal paylaşım platformlarında kapak resmi olarak kullanabilirsiniz.

Hepinizin bileceği üzere son zamanlarda şehid sayısı artıyor. Hain PKK ve Türkiye düşmanları rahat durmuyor. Bu bağlamda hem Türk askerine destek için ve hem de tepkimizi dile getirmek için facebook profil resimlerini türk bayrağı yapıyoruz. Sizin için hazırladığımız Türkiye bayrağı kapak resimleri ve Türkiye bayrağı facebook profil resimleri onlarca seçenek içinden seçebilirsiniz.

Bu galeride sunulan Türk bayrağı kapak resimlerini sosyal medya ve Türk bayrağı twitter profil resmi olarak kullanabilirsiniz.

Türk Bayrağı Ücretsiz Fotoğrafları

Türk bayrağı flama okul müsabakalarında, okul bahçelerinde, temsili yerlerde, elçiliklerde ve toprağımızın olduğu her yerde kırmızı bayrağımız dalgalanmaktadır. İşte size Türk bayrağı facebook profil resimleri:

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2019
Kapat X