Türk Bayrağı Profil Resmi & Duvar Kağıdı Bayrak Resmi İndir

yorumsuz
1.919

Türk bayrağı HD konulu yazımıza hoşgeldiniz.

Türk bayrağı rengi bildiğiniz üzere şehitlerin kanını temsil etmektedir. Hilal ise dinimiz İslamı temsil etmektedir. Dikkat edecek olursanız bir çok devletin farklı bayrağı vardır. Her devlet bayrağına kendine özgü fikir ve ideolojisini yansıtan simgeler koymaktadır. Hristiyan devletlerinin bayraklarında haç işareti görmeniz buna bir örnek niteliğindedir. Dolayısı ile Türk bayrağının rengi ve üzerinde bulunan hilal ve yıldız bizim vatanımızı temsil eder. Fakat bu demek değildir ki sadece Türkleri temsil ediyor. Bu vatan sınırları içinde bulunan bütün milletler yıllarca bu bayrak altında tek vücut olmuş ve tek vücut olarak kurtuluş savaşı vermiştir.

Türk bayrağı yer yüzünün en güzel bayrağıdır. Kime göre? Tabii ki bize göre. Çünkü biz vatan sevgisi olan bir milletiz. Türk bayrağı sadece Türkleri değil Türkiye vatanını temsil eder. Ve burada yaşayan bütün milletleri bağrına basar.

Türk bayrağı facebook profil kapak resimleri sunacağımız bu yazımızda size bolca Türk bayrağı fotoğrafları sunacağız. Malum bu günlerde namertçe vatanımıza saldırıyorlar. Bunun iiçin Türk bayrağı tmblr ve Türk bayrağı twitter profil resimleri yayınlıyoruz.


Bununla birlikte Türk bayrağı gül resmi ile farklı bir güzel görünüyor. Bu resmi de kullanabilirsiniz.

Türkiye bayrağı resimleri indir ve profil resmi yap. Tamamen ücretsiz Türk bayrak resmi yayınlıyoruz.Türk bayrak resimleri arasında büyük bayrağımızın çeşitli yerlerde nasıl da havalandığını görebilirsiniz. Türk bayrağı göklerde dalgalanarak ülkemizi temsil eder. Türk bayrağı kırmızı ve beyaz renklerden Hilal ve yıldızın bir araya gelmesi ile kullanılmaktadır.

Türk bayrağı indir ve duvar kağıdı yap: Teknolojik imkanlar artık çok gelişti. Şimdi internet üzerinden ufak bir arama yaparak yüzlerce resim bulabiliyorsunuz. Fakat bunun yanında birçok site çöpe dönüştü. Hemen her aradığınızı bulamıyorsunuz. Biz de size yardımcı olmak için en güzel kapak ve duvar resimlerini bu yazımızda sizin için derledik.

Türk bayrağı aziz milletimizin simgesidir. Rengi şehit kanlarını temsil eder. Hilal İslamı temsil eder. Kırmızı zemin üzerine beyaz hilal ve yıldız konarak oluşan bayrak ilk kez Osmanlı Devleti tarafından 1844 yılında kabul edilmiştir. Bayrak, 29 Mayıs 1936’da 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile şekillendirilmiş ve Türkiye’nin ulusal bayrağı olarak kabul edilmiştir. 22 Eylül 1983’te 2893 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile bayrak ölçütleri belirlenmiş ve bayrak son halini almıştır.

Türk bayrağı kapak resimleri

Efsaneye göre bayraktaki kırmızı, kan kırmızısıdır ve şehitlerin dökülen kanlarını temsil eder. Geceyarısı bu kanların üzerine yansıyan hilal biçimindeki ay ve bir yıldızla beraber Türk Bayrağının görüntüsü oluşur.

Ülkemiz Osmanlı döneminden beri büyük zaferler ve adil yönetimle tarihe gurur ile adını yazmıştır. Son dönemde yaşadığımız Kürt-Türk sorunları dış mihrakların bir oyunudur. Aziz Müslüman milletimiz için bir fitne tuzağıdır. Bu ülke bu sancak bu bayrak altında ırk ayrımı yapmadan savaş vermiştir ve her an savaşmaya hazırdır. Fakat içimizdeki kanı bozukların dış güçlerin oyununa gelmesi tabii sabredilecek bir durum değildir. Size bu yazımızda Türk bayrağı kapak resimleri sunuyoruz. Bu resimleri facebook yada twitter gibi sosyal paylaşım platformlarında kapak resmi olarak kullanabilirsiniz.

Hepinizin bileceği üzere son zamanlarda şehid sayısı artıyor. Hain PKK ve Türkiye düşmanları rahat durmuyor. Bu bağlamda hem Türk askerine destek için ve hem de tepkimizi dile getirmek için facebook profil resimlerini türk bayrağı yapıyoruz. Sizin için hazırladığımız Türkiye bayrağı kapak resimleri ve Türkiye bayrağı facebook profil resimleri onlarca seçenek içinden seçebilirsiniz.

Bu galeride sunulan Türk bayrağı kapak resimlerini sosyal medya ve Türk bayrağı twitter profil resmi olarak kullanabilirsiniz.

Türkiye üç tarafı denizlerle kaplı, dört mevsimi aynı anda yaşayan bereketli toprakları ile Avrupa’yı Asya’ya bağlayan stratejik bir öneme sahip bir ülkedir. Marmara Denizi, Karadeniz’i sıcak denizlere açan bir kapı niteliğindedir. Ortadoğu ve petrol bölgelerinin hemen yanında olması, ipek yolu, doğalgaz boru hatları gibi birçok önemli özellikleri de bulunduruyor. Fakat Osmanlı Devletimizin çöküşünden bu yana bir manda sömürüsüne razı olmayan bu ülke içten ve dıştan hainlerin kirli emelleri ile bir türlü hakettiği gelişme seviyelerine ulaşamamıştır. Ülkemiz her ne durumda olsun! Bu vatan bizimdir ve her hali ile sonuna kadar sahip çıkmaya memuruz.

Profil resmi Türk bayrağı indirmek için aşağıdaki galeriden bir resim seçip bilgisayarınıza yada telefonunuza kaydedebilirsiniz. Daha sonra indirmiş olduğunuz resimleri profil fotoğrafı yapabilirsiniz.

Türk askeri profil resimleri icin TIKLAYIN

Türk Bayrağı Ücretsiz Fotoğrafları

Türk bayrağı flama okul müsabakalarında, okul bahçelerinde, temsili yerlerde, elçiliklerde ve toprağımızın olduğu her yerde kırmızı bayrağımız dalgalanmaktadır. İşte size Türk bayrağı facebook profil resimleri: Bayrak resmi indir ve profil resmi yap.

Komando resimleri TIKLAYIN

Bordo bereli resimleri TIKLAYIN

Resimli şehit asker şiirleri için TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın