En Güzel Çiçek Resimleri

yorumsuz
1.550

Çiçekler doğanın vazgeçilmez bitkileri arasındadır. Rengarenk çiçek bahçeleri bize huzur ve mutluluk vermektedir. Sevdiğimiz insanlara özel günlerde, doğum günlerinde, yıldönümlerinde ve sevgililer günü özel anlarda çiçek göndererek onları mutlu ederiz. Çiçek isimleri arasında en fazla kırmızı güller sevgiliye hediye edilen çiçekler arasındadır. Özellikle sevgi belirtisi olan çiçeklerin her biri farklı anlamlara gelmektedir. Hediye ettiğiniz kişiye göre çiçek belirleyebilmeniz için birkaç tanesinden bahsedelim.

Kırmızı Gül: Kırmızı gül aşkın n sade hali ile anlatılmasıdır. İhtiras dolu bir aşk taşıdığı anlamına gelen bu çiçek aşk dolu bağlılığı simgeler.

Kaktüs; Çoğu kişiye göre kaktüs sevilmeme anlamına gelsede bu tanım oldukça yanlıştır diyebiliriz.  Kaktüsün en önemli özelliği su olmadan sıcak çöllerde hayatta kalabilmesidir. İlişkide dayanıklılık anlamına gelen kaktüs sevilen kişiye hediye edilir. Yinede hediye ederken yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için siz yinede saksının bir yerlerine not iliştirin.

Hanımeli: Çiçek türleri içinde en zarif olarak bilinen hanımeli çiçeği de bağlılık anlamına gelmektedir ve sevgide bağlılığı resmeder. Eğer kişiye olan bağlılığı ifade etmek istiyorsanız o halde bir hanımeli hediye edebilirsiniz.

Mavi Gül: Mavi gül sevgide İlahi aşk anlamına gelmektedir. Aşkınızın ilahi temeller ile desteklendiğini ifade etmek istiyorsanız bu çiçeği hediye olarak kullanabilirsiniz.

Sarı Lale: Umutsuz aşk anlamına gelmektedir.

Pembe Karanfil: Pembe karanfil anlam olarak unutulmaz manasına gelmektedir. Eğer karşıdaki kişiye seni asla unutmayacağım mesajı vermek istiyorsanız o halde pembe karanfil kullanabilirsiniz.

Papatya: Papatyanın anlamı saflıktır. Temiz bir kalbi simgeleyen bu çiçek saf bir sevgi ile sana karşı sevgi duyuyorum demek için en iyi yöntemdir.

Kırmızı Karanfil: Eğer kalp kırıklığı ile sonuçlanan bir tartışma yaşadıysanız ve gönül almak istiyorsanız o halde kişiye kırmızı karanfil hediye etmek oldukça etkili bir yöntem olacaktır.

Mavi Menekşe: Sadakat anlamına gelmektedir. Aşktaki sadakatin sonsuza kadar uzayacağını ifade eder.

Orkide: Pembe orkide sevgiyi temsil ederken, sarı orkide ise dostluğu resmetmektedir. Beyaz orkide ise saflığı anlatmaktadır.

Şebboy: Vefalı anlamına gelmektedir.

Görüldüğü üzere her biri farklı anlamlar taşıyan çiçekler konuşamadığınız ve dile getiremediğiniz duyguları ifade etmek için en iyi yoldur. Bu tarz hediyelere karşı hemen hemen herkse ilgi duyar ve oldukça memnun olur.

Çiçek resimleri ve isimleri olarak çok sayıda çiçek mevcuttur. Evde saksıda yetiştirilen veya bahçede yetiştirilen çiçekler güzel kokusu ile de bizi mest etmektedir. Evin havasını değiştiren çiçekler ile dünyanızı renklendirebilir ve sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz. Bir evde bulunan güzel çiçekli veya çiçeksiz hemen hemen her tür bitki yaşam alanını adeta değiştirmektedir. Çünkü doğanın ev içinde bulunması hem huzur vermektedir hemde rahatlatmaktadır. Sizde evinizde bu tarz bir enerji istiyorsanız en yakınınızdaki çiçekçiye gidip bir çiçek alabilirsiniz.

Çiçek çeşitleri görseller arasında özellikle en favori çiçek isimleri ve görselleri yer almaktadır. Hediye sevgiliye papatya resimleri ile siz de en güzel papatya çeşitlerini öğrenebilirsiniz. Sarıgül çiçek resimleri ile en güzel modellerde ki ve çeşitte ki çiçekleri görebilirsiniz. Sevgiliye papatya resimleri arasında en güzel foto galeri sizin için düzenlenmiştir. Galeride en çok hoşunuza giden bitkiyi herhangi bir çiçekçide bulabilirsiniz ve bunlarla evinizi dekore edebilirsiniz.

En Güzel Çiçek Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Eklenme Tarihi: 4 Kasım 2017