Japon Gülü Çiçeği Resimleri

yorumsuz
823

Japon Gülü pembe, kırmızı, yavru ağzı ve sarı renkleri ile oldukça farklı bir çiçek türüdür. Hem bahçe içerisinde hem de saksılarda evlerde yetiştirilebilen çiçek türü içerisindedir. Japon Gülü resimleri en güzel renkleri ile galeride.

Japon gülü bakımı kolay gibi görünse de ilgi isteyen bir çiçek türüdür. Asya da Çin çiçeği olarak bilinen bu çiçek, Çinliler tarafından tıp alanında da kullanılmaktadır. Japon gülü görselliği ile göz dolduran bir çiçek olup, çiçeklerinin kırmızı, parlak yeşil ve oldukça ilgi çekici göze çarpan bitkiler olduğunu görüyoruz.

Japon Gülü çiçeği hem göze hitap etmesi, hem de oldukça rağbet gören bir çiçek olması ile tanınmaktadır. Son yılların en fazla ilgi gören çiçeklerinden biri olan Japon gülü fotolarına bakarak çiçek hakkında bilgi edinebilirsiniz. Japon gülü güneşi çok seven bir çiçek olduğu için ülkemizde pek çok yerde yetiştirilmektedir. Eğer Japon gülünü yetiştirme şansınız yoksa güzel görünümünden yararlanmak için Japon gülü çiçeği indirip ekranlarınızı renklendirebilirsiniz.

Sadece Akdeniz ve Ege kıyılarında bahçede soğuk iklimlere sahip olan bölgelerde saksıda yetiştirilen bu bitkiler 13-15 dereceler arasında rüzgârdan ve soğuktan uzakta yetiştirilmelidir. Saksıda yetiştirdiğinizde kısa ve küçük bir görünümü olsa da Japon gülüne uygun ortamı sağlayıp özgürce büyümesi için bahçenize diktiğinizde 3 metreye kadar uzar ve 2 metre kadar yayılıp dallanırlar. Japon güllerinin çiçekleri uzun saplıdır ve aynı zamanda iri olan bu çiçekler dekorasyon için fazla ilgi gören göz alıcı çiçeklerdir.

Japon gülleri resimlerine baktığınız zaman bahçenizde hoş duracağına emin olup büyük bir hevesle beslemek isteyeceğiniz dünyadaki güzel olan sayısız bitkiler arasında yer alır. Japon Çiçeğini çoğaltmak için en doğru zaman ise sonbaharın sonlarıdır. Güneşi çok sevdikleri için güneşi bol olan yerlerde yetiştirmek gerekmektedir. Yaşadığınız yer Antalya, İzmir gibi sıcak bölgelerde ise yarı gölde olan yerleri tercih etmek gerekir. Tohumla çoğaltabildiğiniz gibi gelişmiş bir Japon gülünün köklerini ayırarak ta yeni bitkiler oluşturabilirsiniz. Yazın suya çok ihtiyaç duyarlar ve aynı zamanda çiçek açarken de bolca sulanmalıdır.

Japon Gülü fotoları, en yeni büyüme dönemleri ve tomurcuk halleri ile galeride yer almaktadır. Japon Gülü resmi ile siz de bilgisayarınızın ekranında bu fotoları kullanabilirsiniz.

Japon gülü çiçeği resimleri

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın