Mehmet Akif Alakurt Resimleri

yorumsuz
660

Bu galerimizde sanat aleminin yakışıklı oyuncu ve mankeni olan Mehmet Akif Alakurt resimlerini inceleyeceğiz. Birçok film ve projee yer alan usta oyuncu hakkında dah fazla bilgiye ulaşmak istermisiniz işte ünlü oyuncunun kısa biyografisi. Mehmet Akif Alakurt 1979 Temmuz ayında Karadeniz’in Ordu şehrinde doğmuştur. Aslan burcunda olan oyuncu adeta burcunun erkeğidir diyebiliriz.

 

 

Gelenek ve göreneklere son derece bağlı olan bir aileden gelen oyuncu ailesi ile ilgili şunları demiştir: “Bana küçük yaşımda büyük şeyler öğrettiler”. Alakurt bu sözü ile ailesine ne derece bağlı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu yansımanın sonucu olarak da oynadığı tüm filmlerde ağır abi havasında olan oyuncu gerçek hayatta da böyle bir karaktere sahiptir.

 

 

Bu sektöre ilk olarak model olarak başlamıştır. Mehmet Akif Alakurt boyu tam olarak 1.90 cmdir. 2006 yılında bir dergiye yaptığı açıklamada Alakurt şunları söylemekteydi “Henüz 15 yaşındayken 25 yaşındaki biri gibi görünürdüm şimdi ise 35 yaşındaki birinin düşüncelerine sahibim. “. Buradan da anlaşılacağı üzere usta oyuncunun hayatına yön veren ailesi aynı zamanda onun karakterini de şekillendirmiştir.

 

 

Genç yaşta hayata atılan usta oyuncu bu yüzden tam olarak bir eğitim de alamamıştır ve bu içinde bir ukte olarak kalmıştır. Askeriliğini yaptıktan sonra üniversite eğitimi almayı düşünün Alakurt hedeflerinden dolayı yine vazgeçmiştir. Birgün TV izlerken güzellik yarışmasına denk gelen Mehmet Akif burada şansını denemek istemiştir.

 

 

Kendini buna motive eden ve birinci olabilmek için çalışmalara başlayan oyuncu katıldığı Best Model of Turkey yarışmasına katılan yakışıklı model ve oyuncu o yarışmada 1.lik derecesini almıştır ve sektöre hızlı bir giriş yapmıştır. Daha sonra birçok film ve diziden oyunculuk teklifi alan Alakurt kariyerini zirveye taşımaya başlamıştır.

 

 

İlk filmi olan Adanalıda oynayan usta oyuncu bu filmde izleyiciler tarafından oldukça beğenilen bir karaktere dönüşmüştür. Mehmet Akif Alakurt Adanalı dizisinde Maraz Ali karakterine hayat vererek oyunculuk hayatına oldukça başarılı bir giriş yapmıştır diyebiliriz. Son olarak Emanet dizisinde Fırat isimli karakteri canlandırmaktadır ve burada da göstermiş olduğu oyunculuk yeteneği ile TV izleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

 

Mehmet Akif Alakurt’un Diğer Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın