Necmettin Erbakan Hoca Sözleri Resimli

yorumsuz
605

Hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyetinin yetiştirdiği ender liderlernden biridir Necmettin Erbakan. Gerek zekası, gerek imani noktada hassasiyetleri ve gerek vatanına ve milletine faydalı olma mücadelesi açısından gerçekten büyük bir insandı. Kendisine rakipleri ve düşmanları dahi saygı ile yaklaşan Erbakan sadece kendi ülkesi için değil tüm İslam coğrafyası için adil bir düzen kurma mücadelesi vermiştir.

Necmettin Erbakan Resimleri

Bu yazımızda size Erbakan Hoca’nın resimlerini yayınlıyoruz. Profil ve kapak resmi yapmaya uygun anlamlı resimli sözleri de bulunuyor. Gün geçtikte arşivimizi genişleteceğiz. Bizi takip edin.

Erbakan ufak yaşlarda oyunlarında dahi devlet kurmak ve kendi parasını kullanmak üzerine oyunlar oynarmış.

Kendisi sadece siyasi bir lider değil, aynı zamanda bir bilim adamıdır. Yapmış olduğu Türkiye’nin ilk yerli otomobili, ilk yerli traktör ve Alman Leopar tankında ileri teknoloji adımlar atacak çalışmalar yapmıştır.

15 Temmuz Darbe girişiminde, yine Necmettin Erbakan’ın o değerli sözü herkes tarafından paylaşılmıştır.

Siyaset ve bilimin yanında islami konularda da büyük ilme sahip olduğu, özellikle kendisinin bir hadis alimi olduğu bildirilmektedir.

Kurucu olduğu hareket Milli Görüş’ün hiç şüphesiz Türkiye siyasi tarihine çok ciddi etkileri olmuştur. Bugün iktidarda olan AKP hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğan ve birçok siyasetçi, bakan ve bakan yardımcıları Milli Görüş hareketinin neticesinde ortaya çıktığı bilinmektedir.

Necmettin Erbakan Profil Fotoğrafları

Erbakan’ın Refah Yol hükümetine 28 Şubat’da post modern darbe yapılmıştır. Hükümet 1 yıllık hizmetinden sonra feshedildi. Milli Görüş liderinin yine 28 Şubat’ta vefatı da enteresan bir tevafuk olarak tarihe geçmiş oldu. Erbakan, Şeyh Şamil ve Şey Yasin gibi daha birçok liderin şehadet ayında toprağa verildi.

Muhammed Ali ile Erbakan’ın çekilmiş olduğu bu şahane fotoğraf da efsane olarak anılarda yer aldı.

Necmettin Erbakan Hoca’nın Erdoğan, Kudüs, İsrail, Suriye ilgili çok çarpıcı sözleri bulunuyor.  Kudüs için söylemiş olduğu söz: “Doğu’da bizim, Batı’da bizim, Kudüs’te bizim, Zafer de Bizim”

“İsrail için şu sözü söylediği rivayet ediliyor: Bir gün gelecek İsrail’e öyle bir tokat atacağız ki,bütün hayatı gözlerinin önünden GAZZE ŞERİDİ gibi geçecek.”

Erbakan Hoca Kapak Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın